برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

  •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
  •  info@ezamdaneshjo.ir

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی چیست؟

  •  ۱۴۹۵ بازدید  

جاب آفر ، پیشنهاد شغلی ( Job offer)

جاب آفر چیست ؟

پیشنهاد شغلی دعوت نامه ای از طرف یک کارفرمای خارجی برای یک کارمند بالقوه است و به طور کلی شرایط و ضوابطی را که تحت آن اشتغال ، به کارمند ارائه می شود ، ترسیم می کند.  پیشنهاد شغلی شامل جزییاتی مانند حقوق ، مزایا ، مسئولیتهای شغلی و نام و عنوان مدیر است .پیشنهاد شغلی همچنین می تواند ساعات کاری مورد شغل مورد نظر ، تاریخ شروع شغل را پوشش دهد .

نحوه ارزیابی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

هنگامی که یک پیشنهاد شغلی دریافت می کنید ، مهم است که برای ارزیابی دقیق آن وقت صرف کنید ، بنابراین تصمیم می گیرید پیشنهاد را قبول یا رد کنید . آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که تصمیمی عجولانه بگیرید که بعدا پشیمان خواهید شد . بهترین راه برای تصمیم گیری درمورد انتخاب جاب آفر چیست ؟ این مهم است هنگام بررسی یک پیشنهاد شغلی ، کل بسته ، شامل محتوای شغل ، حقوق ، مزایا ، ساعت ، انعطاف پذیری ، مدیریت و فرهنگ شرکت ، برنامه های بازنشستگی و محیط کار را در نظر بگیرید. اگر چندین پیشنهاد را مرور می کنید و تصمیم می گیرید کدام یک را انتخاب کنید ، هر دوی آنها را ارزیابی کرده و مقایسه کنید تا ببینید کدام یک از آنها برای شما مناسب تر هستند . مطمئن باشید که این شرکت معیارهایی را که شما از یک کارفرمای ایده آل می دانید را دارد یا حداقل نزدیک به معیارهای شماست.ممکن است علائم هشدار دهنده ای وجود داشته باشد که نشان می دهد کار می تواند برای شما به یک کابوس تبدیل شود . جوانب مثبت و منفی را وزن کنید وبرای بررسی جاب آفرخود کمی وقت بگذارید . اگر مطمئن نیستید ، از کارفرما بخواهید که مدتی فکر کنید . برای کمک به شما برای تصمیم گیری در اینجا پنج مورد را که باید قبل از گفتن "بله" به یک پیشنهاد شغلی درباره آنها فکر کنید آورده ام :

موضوعات مالی برای بررسی جاب آفر

مساله حقوق بسیارمهم است . آیا پیشنهاد حقوق همان چیزی است که انتظار داشتید ؟ اگر نه ، آیا این حقوق ، حقوقی است که می توانید بدون احساس توهین بپذیرید ؟ آیا قادر به پرداخت قبض های خود خواهید بود ؟ اگر جواب شما خیر ، حداقل پیشنهاد را فوری قبول نکنید . اطمینان حاصل کنید که به آنچه که مورد نظر شماست پرداخت می شود و از آن راضی هستید . هیچ کس نمی خواهد در موقعیتی قرار بگیرد که پس از پذیرفتن پیشنهاد شغلی متوجه شود که حقوق کافی نیست . اگر مبلغ حقوق همان چیزی نیست که شما انتظار داشتید ، مذاکره در مورد حقوق خود را با کارفرمای آینده حتما در نظر بگیرید . حقوق پایه ، کمیسیون ، پاداش ، افزایش حقوق پیش بینی شده . ممکن است شما برای دریافت پیشنهاد شغلی هیجان زده شوید ، اما قبل از پذیرش ، غرامت را جدی بگیرید . شما باید حداقل برای یک سال از حقوق و دستمزد خود راضی باشید ، زیرا قبل از یکسال حقوق شما افزایش نمی یابد.

 مزایا جهت بررسی جاب افر  

علاوه بر حقوق ، مزایای پیشنهادی را مرور کنید . اگر در مورد مزایای ارائه شده مطمئن نیستید ، از کارفرما اطلاعات اضافی یا شفاف سازی بخواهید . جزئیات مربوط به پوشش بیمه سلامت و زندگی ، تعطیلات ، زمان بیماری ، معلولیت ، برنامه های بازنشستگی و ... را از کارفرما بخواهید . اگر گزینه های متنوع پیشنهاد شغلی دارید ، کپی از توضیحات همه آفرها را درخواست کنید تا بتوانید بسته های مزایا را با یکدیگر مقایسه کنید . در نظر بگیرید که یک پیشنهاد شغلی با بسته مزایای ضعیف چقدر می تواند برای شما هزینه داشته باشد . پرداخت مقدار زیادی از جیب برای حق بیمه بالا ، می تواند یک تکه بزرگ از حقوق شما باشد.

ساعت کاری و مسافارت برای بررسی جاب آفر

مطمئن شوید که در مورد ساعات کاری شما شفاف سازی شده است . همچنین ، بعضی از مشاغل نیاز به ماموریت های استانی یا برون مرزی دارند . اگر ماهیت شغل نیاز دارد که باید سه روز در هفته در جاده باشید ، مطمئن باشید که می توانید به آن متعهد شوید . همچنین ، زمان سفر و محل کار را نیز در نظر بگیرید . آیا رفت و آمد به محل کار یک ساعت طول می کشد ؟ ایا هزینه پارکینگ شما پرداخت می شود ؟

انعطاف پذیری و فرهنگ شرکت برای بررسی جاب آفر

بسیاری از ما با فرزندان خردسال یا والدین پیر یا سایر ملاحظات شخصی ، در برنامه های خود به انعطاف پذیری نیاز داریم . همچنین مهم است که در محیطی که قرار است در آن کار کنید احساس راحتی کنید . به طور مثال یکی از نامزدهای کار در دفتر خدمات مشتری وقتی به او گفته شد مجبور است برای استفاده از دستشویی ا. اجازه که اجازه بگیرد و راهی وجود ندارد که بتواند آن را قبول کند ، با وجود حقوق مناسب جاب آفر را قبول نکرد . اگر مطمئن نیستید که محیط کار و فرهنگ آن مناسب است یا خیر ، حتما با همکاران و سرپرستان بالقوه صحبت کنید .

شرایط شخصی شما برای بررسی جاب آفر

هر کس مجموعه ای متفاوت از شرایط شخصی را دارد. آنچه ممکن است برای کار مناسبی باشد می تواند یک کار افتضاح برای شخص دیگری باشد . آیا دقیقاً می دانید چگونه وقت خود را به صورت روزانه می گذرانید ؟ تنها با دانستن این واقعیت که کار ممکن است با آنچه واقعاً می خواهید انجام دهید مطابقت نداشته باشد ، دچار استرس می شوید . اگر فکر می کنید در این کار برتری دارید ، از خودتان بپرسید که آیا این شغل شما را هیجان زده می کند یا خیر ، آیا این شغل شما را در مسیر پیشرفت پیش می برد یا خیر . آیا سازمان محل کار همان مورد مد نظر شماست ؟

هزینه های پنهان

 آیا خدمات مهد کودک روزانه در سایت وجود دارد یا نیاز به مراقبت از کودک برای خود دارید ؟ رفت و آمد شما به چه صورت خواهد بود ؟ آیا شما نیاز به خرید لباس های حرفه ای تر یا گران قیمت دارید ؟ آیا برای ملاقات با مشتری یک حساب کاربری دریافت می کنید یا باید با هزینه خودتان با آنها ارتباط برقرار کنید ؟ قبل از پذیرش تمامی این موارد را ارزیابی کنید .

یک نصیحت در مورد اخذ جاب آفر

برای مرور جوانب مثبت و منفی وقت بگذارید. تهیه لیست همیشه مفید است . همچنین ، به ندای دل خود گوش دهید . اگر به شما می گوید کار را نگیرید ، ممکن است چیزی در آن باشد . به خاطر داشته باشید که اگر این شغل مناسب برای شما نباشد ، پایان جهان نیست . پیشنهاد بعدی قطعا بهتر خواهد بود . غرایز ما معمولاً درست است ، حتی اگر نتوانیم برای آنها توضیح روشن و منطقی بیابیم ! به من اعتماد کنید رد کردن یک پیشنهاد شغلی بسیار ساده تر از ترک شغلی که شروع کرده اید است . کارفرما ترجیح می دهد که شما از این کار خودداری کنید . قبل از اینکه بله بگویید ، کار را انجام می دهید. اگر می خواهید قبول کنید ، لازم نیست فوراً بگویید بله . در صورت نیاز به پاسخگویی ، از کارفرما بپرسید. اگر دو پیشنهاد برای در نظر گرفتن دارید ، از لیست مقایسه ای از جوانب مثبت و منفی استفاده کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک را بپذیرید .

مدت زمانی که فرصت دارم یک پیشنهاد شغلی را بررسی کنم ؟

 به شرایط بستگی دارد. یک قانون کلی این است که شما دو یا سه روز برای پاسخ نهایی خود وقت دارید . در بعضی موارد ممکن است شما تا یک هفته فرصت داشته باشید .

اگر جاب آفر را بپذیرم ولی به آن نپیوندم چه اتفاقی می افتد ؟

متقاضیان شغل ، که پیشنهاد شغلی را می پذیرند اما به آن نمی پیوندند ، ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوند . اگر فقط نامه پذیرش پیشنهاد شغلی را امضا کرده اید می توانید نظر خود را تغییر دهید در بیشتر موارد ، این مورد قانونی است - هرچند غیر معمول و غالباً غیر اخلاقی . اما اگر شما قرارداد حقوقی را امضا کرده اید ، به راحتی نمی توانید نظر خود را تغییر دهید . فیلیپس کربن بلک در این مورد 15 بند مجازات را درج کرده که یکی از ان ها این است که باید  5٪ از حقوق پیشنهادی (CTC) را به عنوان جریمه پرداخت کنید .

چه اتفاقی می افتد که اگرجاب آفر را بپذیرم و بعد پیشنهاد بهتری بگیرم ؟

شما کاملاً آزاد هستید تا پذیرش اولی خود را نادیده بگیرید و پیشنهاد دوم را در نظر بگیرید . حتی اگر در واقع کار اول را شروع کرده باشید ، می توانید استعفا دهید و به سمت شغل دوم بروید . ولی با این حال بسته به نظر بستگی به شرکت اولیه شما دارد .

مشکلات جاب آفر

اخذ جاب آفر کار ساده ای نیست و ممکن است ناامید کننده و زمان بر باشد . از این رو وکلای اندیشه فردا در خدمت شما هستند تا در این امر مهم شمارا یاری کنند .

 

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@ 

 

مزایای جاب افر

چهار نوع اصلی از مزایا برای کارمندان وجود دارد که بسیاری از کارفرمایان ارائه می دهند :

بیمه پزشکی

 بیمه عمر

 بیمه معلولیت

برنامه های بازنشستگی

بیمه پزشکی

بیمه پزشکی یکی از چهار نوع مزایایی است که بیشتر کارفرمایان ارائه می دهند. این موارد شامل مواردی از جمله ویزیت های بیمارستان و پزشک ، تجویز و جراحی را شامل می شود. کارفرمایان معمولاً بخشی از این حق بیمه را پوشش می دهند.

 بیمه دندانپزشکی

اکثر سیاست های دندانپزشکی بر پیشگیری و تشخیص تأکید می کنند که به طور معمول معاینات سالانه ، اشعه X و بعضی اوقات درمان های فلوراید را پوشش می دهند.

بیمه بینایی

بیمه ویژه به منظور کمک به کارکنان در تأمین بودجه و مراقبت های مربوط به بینایی مانند معاینات روتین چشم ، تجویزعینک لنزهای طبی ، ارائه می شود.

 حساب هزینه انعطاف پذیر (FSA)

طبق گفته Healthcare.gov ، یک حساب کاربری انعطاف پذیر ، یک حساب ویژه است که کارمندان برای پرداخت برخی از هزینه های مراقبت های بهداشتی از آن استفاده می کنند . کارمندان مالیاتی را برای این پول پرداخت نمی کنند.

حساب پس انداز بهداشت (HSA)

HSA که در همان مکالمه به عنوان FSA گفته می شود ، HSA یک حساب پس انداز است که به کارمندان اجازه می دهد برای پرداخت هزینه های پزشکی واجد شرایط ، مبلغی را قبل از پرداخت مالیات اختصاص دهند. استفاده از HSA می تواند هزینه های کلی مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد . HSA فقط در صورتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که کارمندان دارای یک برنامه بهداشتی Deductible High High Quality (HDHP) باشند . بودجه HSA ، اگر کارمندان آنها را خرج نکنند ، سال به سال بیشتر می شود.

 بیمه سرطان

بیمه سرطان یک بیمه نامه است که تنها پس از تشخیص سرطان ، پرداخت می شود . بیمه سرطان یک بیمه تکمیلی است و بیشتر انواع آن هنگام تشخیص بیماری ، به بیمه گذاران مبلغی را پرداخت می کنند ، در حالی که برخی دیگر هزینه های اضافی را هم برای مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند.

 بیمه بیماری بحرانی

بیمه بیماری بحرانی ، همچنین به عنوان بیمه مراقبت های بحرانی یا پوشش بیماری بحرانی نیز گفته می شود ، یک کمک هزینه نقدی کلان را برای کمک به پوشش هزینه های مرتبط با یک بیماری جدی واجد شرایط فراهم می کند.

 بیمه عمر

بیمه نامه عمر یک قرارداد با یک شرکت بیمه است . در ازای پرداخت حق بیمه ، شرکت بیمه مبلغی را که به عنوان سود مرگ شناخته می شود را برای ذینفعان در هنگام فوت بیمه گر فراهم می کند .

بیمه تصادف مرگ و سقوط

براساس گفته Nerd Wallet ، این نوع بیمه خسارت ناشی از تصادف ، مجروح شدن یا مرگ را می پردازد. پرداخت صدمات فقط به مواردی محدود می شود که اندام یا انگشت خود را از دست می دهید یا در نتیجه تصادف دچار فلج یا اغما شوید و شامل  بینایی ، گفتار یا شنوایی نیست . این پوشش با بیمه عمر و معلولیت کمی همپوشانی دارد ، اما نباید به عنوان جایگزین در نظر گرفته شود.

بیمه معلولیت

اگرکارمندان به دلیل بیماری یا جراحت نتوانند برای مدت طولانی کار کنند بیمه معلولیت بخشی از درآمد یک کارمند را می پردازد . دو نوع بیمه ناتوانی وجود دارد : کوتاه مدت و بلند مدت.

مزایای اضافی برای جاب افر

برنامه کمک به کارمندان (EAP)

طبق گفته SHRM ، "یک برنامه کمک به کارمندان (EAP) یک برنامه مداخله ای مبتنی بر کار است که برای شناسایی و کمک به کارمندان در حل مشکلات شخصی (به عنوان مثال ، مشکلات زناشویی ، مالی یا عاطفی ؛ مسائل خانوادگی ؛ سوء مصرف مواد یا الکل) طراحی شده است.

 بیمه حیوان خانگی

بیمه حیوان خانگی در صورت بیماری یا آسیب دیدگی حیوان ، به تأمین هزینه های درمان دامپزشکی کمک می کند .

گذشته از مزایای  ذکر شده در بالا ، کارفرمایان برای جذب و حفظ بهترین استعداد ها باید مزایایی را در نظر بگیرند که شامل موارد زیر است:

مزایای تعطیلات

بازپرداخت تلفن و اینترنت

مزایای سلامتی و سلامتی ، از جمله عضویت در سالن های ورزشی

بورس های تحصیلی یا بازپرداخت شهریه تحصیل

زمان آن رسیده است که انواع مزایای کارمندان شرکت خود را ارزیابی کنید.