برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

  •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
  •  info@ezamdaneshjo.ir

مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت به کانادا2020

  •  ۱۳۷۵ بازدید  

مهاجرت به کانادا

نام کانادا ازکلمه ( kanata )  به معنای دهکده اقتباس شده است . کانادا کشوری است با مساحت حدودا 100000 کیلومتر مربع ، که در شمال قاره آمریکا واقع شده است و از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت می باشد . هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها، حدود یک‌پنجم جمعیت روسیه است . جمعیت کانادا بر طبق آخرین برآوردها حدود ۳۷ میلیون نفر است . پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند پایتخت سیاسی آن شهر اتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن است . بیشتر قسمت های کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. . البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد ، معتدل است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در قسمت جنوبی آن، زندگی می‌کنند. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند. زبان فرانسه زبان مادری حدود 6 میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی‌زبانان در استان کبک و مابقی دراستان‌های انتاریو و نیوبرانزویک  زندگی می‌کنند .

موقعیت جغرافیاییی این کشور به گونه ای است که این کشورازغرب تا اقیانوس آرام از قسمت شرقی تا اقیانوس اطلس، و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده امریکا همسایه است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی ترین مرز زمینی در جهان است به طوری که نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است.البته  فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشورباعث ایجاد آلودگی های زیادی شده است . این کشوربا ایالات متحده  رابطهٔ اقتصادی پیچیده و بلندمدتی دارد و سیستم اقتصادی آن وابسته به ایالات متحده است . این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته‌است کانادا در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان قرار دارد . این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته مانند صنایع غذایی ، صنایع معدنی خودروسازی، و نفت، چوب و کاغذ و فلزی وصنایع شیمیایی شیلات) و محصولات کشاورزی از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون است.

نظام حقوقی کانادا

کانادا پیرو نظام حقوقی کامن لا (برگرفته از حقوق انگلستان) است .در سال 1713 کشور انگلیس کنترل این کشوررا در دست گرفت و در سال ۱۸۶۷ کانادا استقلال یافت. حکومت کانادا یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. الیزابت دوم ملکهٔ بریتانیا، ملکهٔ کشور کانادا نیز هست و قانون با امضای او ضمانت اجرایی پیدا می‌کند.

این کشور توسط دولت‌ دولت فدرال اداره می‌شود .راس حکومت کانادا ازملکهٔ الیزابت، دولت فدرال، مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که در واقع به عنوان نمایندهٔ ملکه بریتانیا ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده‌است. شهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند.

.کانادا کشوری مهاجر پذیر است که در حال حاضر بیش از 200 هزار ایرانی مهاجر در ان زندگی می کنند . بیش از یک میلیون مسلمان ازکشورهای گوناگون که عمدتاً مهاجرند، در کانادا زندگی می‌کنند .

نظام آموزشی کشور کانادا

دوره پیش‌دبستانی با مدت زمانی ۱ تا ۲ سال ، مقطع آموزش ابتدایی با مدت زمان ۵ تا ۸ سال و مقطع آموزش متوسطه، تا پایان پایه ۱۲ تحصیلی، تشکیل شده‌است.

مدت زمان اعتبار ویزای کانادا

ویزای کانادا با توجه به اعتبار پاسپورت صادر می‌گردد در واقع اعتبار ویزای کانادا ۱۰ ساله است اما با توجه به اعتبار ۵ سالهٔ گذرنامه‌های ایرانی این ویزا 5 ساله صادر می شود .یا به طور مثال اگر از گذرنامهٔ شخص متقاضی تنها ۲ سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادا نیز برای وی ۲ ساله صادر خواهد شد  .

روش های مهاجرت به کانادا

از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب افر

ورود سریع یا اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ( investment )

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

یکی از اولین و بهترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق دریافت جاب آفر از شرکت یا کمپانی کانادایی می باشد. در حال حاضر یک برنامه جدید مهاجرت کاری دز چهار استان حوزه آتلانتیک ( AIPP) شامل پرنس ادوارد، نیوبرونزویک، نوا اسکوشیا، نیوفوندلند برای جذب نیروهای متخصص و کارآزموده بدون نیاز به اجازه نامه (LMIA) ایجاد شده است.

موسسه مهاجرتی اندیشه فردا با داشتن وکلای مجرب در کشور کانادا به صورت تخصصی در زمینه دریافت جاب افر در ونکوور و حوزه اتلانتیک فعالیت می کند . جهت بررسی رزومه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید .

 

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@