برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

  •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
  •  info@ezamdaneshjo.ir

تحصیل پزشکی ترکیه 2020

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی ترکیه

  •  ۵۷۰ بازدید  

تحصیل پزشکی در ترکیه 2020

تجربه تحصیل پزشکی ترکیه

گفتیم که هفت دانشگاه پزشکی در ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند . اعتبار دانشگاه های ترکیه به حدی بالاست که  فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در ترکیه ، می توانند در کشور های مختلف اروپایی وبریتانیا وارد پروسه کار شده و در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند . از مزایای دیگر تحصیل پزشکی در ترکیه می توان به هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی ، نزدیکی به ایران ، سهولت رفت و آمد ، امکان کار در حین تحصیل ، امکان بردن همراه حتی پدر و مادر، خواهر و برادر اشاره کرد .

سن و معدل مورد نیازجهت تحصیل پزشکی در ترکیه

ملاک برای قبولی در رشته های گروه پزشکی ، دندان پزشکی و ... نمره بدست آمده از آزمون  YOS یا  SAT  می باشد . سن و معدل زمانی ملاک قرار می گیرد که نمره کسب شده در متقاضیان نزدیک به هم باشد . در این صورت کسانی که معدل بالاتر و سن پایین تری داشته باشند شانس قبولی بالاتری خواهند داشت .

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه با مدرک دیپلم

امکان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه با داشتن مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است . می توان این گونه عنوان نمود که رشته های مختلف تحصیلی از جمله تجربی ، ریاضی ، دیپلم فنی و حرفه ای و سایر رشته های تحصیلی امکان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی را در صورت قبولی در آزمون ورودی  ترکیه دارند . 

 هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه 2019

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بستگی به دولتی یا خصوصی بودن  دانشگاه قبولی دارد . به صورت کلی در دانشگاه های دولتی بین 500 تا 2000 دلار در سال و در دانشگاه های خصوصی بین 15 تا 20 هزار دلار در سال است .

تحصیل پزشکی در ترکیه بدون مدرک زبان

خوشبختانه برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه این امکان وجود دارد که بدون مدرک زبان ، ابتدا وارد دوره های آمادگی کالج شده و سپس در آزمون های ورودی شرکت نمایند . داشتن دانش زبانی ابتدایی برای ورود به کالج ها کافی است . در دوره های کالج علاوه بر زبان ، دروسی که مفاد آزمون باشند نیز به دانشجویان آموزش داده می شود . لذا توصیه می شود برای حصول نتیجه بهتر در آزمون حتما در دوره های آمادگی کالج شرکت نمایند .

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه بدون ازمون ورودی

امکان تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه بدون آزمون ورودی در برخی دانشگاه های خصوصی ترکیه ودانشگاه های با رنکینگ پایین که البته مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند وجود دارد . که در این صورت معدل بالای 17 و داشتن مدرک زبان الزامی است .

 

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@ 

 

دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی و دندان پزشکی

در صورت کسب نمره بالای 1400 در آزمون در آزمون SAT شانس دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد . همینطور برخی دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه یدی تپه ، آیدین امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد .

نمره مورد نیاز برای قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی

حداقل نمره مورد نیاز برای آزمون YOS  ، 95 از 100 و برای آزمون SAT  حداقل 1200 از 1600 می باشد .

مدارک مورد نیاز حهت درخواست پذیرش از دانشگاه بعد از قبولی در آزمون

اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی  و آن  ترجمه آن ( انگلیسی یا ترکی )

ریز نمرات مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی  وترجمه  ( انگلیسی یا ترکی )

نامه قبولی در آزمون ورودی

فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از دانشگاه