برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

  •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
  •  info@ezamdaneshjo.ir

تحصیل پزشکی در اوکراین 2020

تحصیل پزشکی در اوکراین

  •  ۷۱۵ بازدید  

تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای بلوک شرق است که در میان دانشجویان بین المللی طرفداران زیادی دارد . از مهم ترین علل آن می توان به هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی اشاره کرد . همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور وجود دارد  و عامل دیگر سطح علمی دانشگاه های این کشور علی الخصوص دانشگاه های پزشکی آن است چرا که دانشگاه های پزشکی اوکراین با کشورهای اروپایی و بریتانیا ارتباط نزدیکی دارند . اما قابل ذکر است که دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین مورد تایید وزارت علوم بهداشت ایران نیستند .

شرط تایید شدن مدرک پزشکی اوکراین

برای تایید شدن مدرک اخذ شده پزشکی و دندان پزشکی اوکراین دانشجویان باید تخصص خود را در کشوری که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد بگذرانند . راه دیگر گرفتن پیشنهاد شغلی از کشورهایی است که دانشگاه های پزشکی آن ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران است .

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی اوکراین 2020

زبان تحصیل پزشکی در اوکراین انگلیسی و روسی و اوکراینی است . طول دوره پزشکی در اوکراین 6 سال و دندان پزشکی 5 سال است و در نهایت منجر به اعطای مدرک دکترای عمومی می شود . برای ورود به رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین اجباری به شرکت در آزمون ورودی نیست و پذیرش دانشگاه به صورت مستقیم انجام می شود .

تحصیل پزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین را دارند نیازی به ارائه مدرک آیلتس ندارند اما باید دانش قابل قبولی از زبان انگلیسی را ارائه دهند ودانشجویانی که می خواهند به زبان روسی تحصیل کنند ابتدا وارد دوره پاتفک شده و پس از اخذ مدرک زبان روسی و شرکت در ازمون ورودی وارد کورس اصلی دانشگاه می شوند . دوره پاتفک شامل آموزش زبان روسی ، زیست شناسی و شیمی است . آزمون بسیار ساده است .

 

 با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@ 

 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در اوکراین

برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی یا تجربی الزامی است . حداقل معدل 16 است . متقاضیانی که معدل پایین تری دارند می توانند ابتدا وارد دوره پاتفک شده و پس از ان وارد دانشگاه شوند . اگر متقاضی دارای مدرک زبان باشد نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و پذیرش به صورت مستقیم و تنها از طریق مصاحبه زبان انجام می گیرد .

شرایط سنی تحصیل پزشکی در اوکراین

برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین محدودیت سنی وجود ندارد اما برای تحصیل در برخی دانشگاه ها متقاضی باید زیر 30 سال سن داشته باشد .

اجازه کار در حین تحصیل پزشکی در اوکراین

دانشجو به صورت پاره وقت اجازه کار دارد . که معمولا 20 ساعت در هفته است .

هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین

هزینه دوره پاتفک بین 1600 تا 1800 دلار است .

شهریه تحصیل دندان پزشکی سالانه 4500 دلار و رشته پزشکی بین 3 تا 5 هزار دلار می باشد . قابل ذکر است که هزینه تحصیل به زبان روسی به نسبت انگلیسی کمتر است .

 

هزینه زندگی در اوکراین

بیشترین هزینه زندگی در اوکراین مربوط به اجاره بها می باشد . سایر هزینه ها مربوط به خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل است . که به صورت کلی ماهانه بین 300تا 500 دلار می باشد . که شامل هزینه های زیر است : 

هزینه اجاره منزل در اوکراین : ماهانه بین 100 تا 300 دلار که البته بسته به متراژ منزل و دوری یا نزدیکی به مرکز شهر ممکن است بالاتر از این مبلغ باشد . برای دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه ها وهاستل های دانشجویی وجود دارد . که تقریبا بین 50 تا 100 دلار ماهانه هزینه دارد .      

حمل و نقل :

دانشجویان امکان استفاده از وسایل حمل و نقل دانشگاه در اوکراین را دارند که ماهانه حدودا 5 دلار هزینه آن است .

هزینه خوراک در اوکراین بسیار ارزان است . به طور مثال قیمت برخی اجناس در اوکراین به این شرح است :

شیر : کمتر از 1 دلار

نان : کمتر از 5/0 دلار

سیب زمینی : هر کیلو حدوداذ 1 دلار

هر شانه سی تایی تخم مرغ : 3 دلار

آب : هر بطری کمتر از 5/0 دلار

برنج : هر کیلو 1 دلار

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا از دانشگاه های اوکراین

 مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی  به همراه ریز نمرات

  اصل شناسنامه و کارت ملی

گواهی عدم سوء پیشینه

تایید مدارک توسط سفارت

پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

گواهی سلامت پزشکی

عکس پاسپورتی

معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی