برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

 •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
 •  info@ezamdaneshjo.ir

بررسی کامل تحصیل در آلمان رایگان در تمام مقاطع ۲۰۱۹

بررسی کامل تحصیل در آلمان رایگان در تمام مقاطع ۲۰۱۹

 •  ۶۵۲ بازدید  

سیر تا پیاز تحصیل در آلمان

اگر متقاضی تحصیل در کشور آلمان هستید ، در این مقاله که توسط کارشناسان ما تهیه شده است ، تمامی اطلاعات مورد نیاز و کاربردی برای شما عزیزان فراهم گشته است. پس توصیه اکید میکنیم که کل مقاله را به صورت دقیق مطالعه بفرمایید . با ما همراه باشید .

مهمترین مزایای تحصیل در کشور آلمان

قبل از هر چیز مختصری در مورد مزایای تحصیل در آلمان صحبت خواهیم کرد . که چرا تحصیل در این کشور طرفداران زیادی ، علی الخصوص در میان دانشجویان ایرانی دارد .

یک  مزیت مهم آن امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های بسیارخوب و سطح بالای این  کشور است .

دومین مورد موقعیت این کشوراز نظر قرار گرفتن در حوزه شنگن می باشد . و دانشجویان در فرصت 18ماهه پس از اتمام تحصیل این فرصت را خواهند داشت که در حوزه شنگن به جستجوی کار بپردازند و در نتیجه ، امکان ورود به پروسه کاری را نه تنها در کشور آلمان ، بلکه در تمام کشورهای حوزه شنگن

خواهند داشت .

قابل ذکر است که با توجه به نرخ بسیار پایین بیکاری یعنی 4 درصد ، این کشور دچاربحران نیروی کار بوده و شرایط کاری فوق العاده ای برای ورود به پروسه کار در رشته های مختلف تحصیلی علی الخصوص برای رشته های گروه مهندسی من جمله ، مکانیک ، آی تی ، صنایع ، برق وسایر رشته های

تحصیلی را داراست .

خبر خوب اینکه در چند سال گذشته دولت آلمان با ارائه ویزای جستجوی کار ( Job seeker visa ) به افراد واجد شرایط ، برای کسانی که قصد ورود به بازار کار را در این کشور دارند در رشته های مختلف تحصیلی وارد چرخه کاری این کشور شده و اقامت دائم خود را دریافت کنند .

یکی دیگر از مزیت های تحصیل در آلمان این است که شما در حین تحصیل این امکان را دارید با هزینه بسیار پایین به سادگی به کشورهای حوزه شنگن سفر کرده و از زیباترین کشورهای جهان دیدن کنید .

 

تحصیل رایگان در آلمان

امکان تحصیل رایگان درآلمان در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارد اما فقط به زبان آلمانی .  که بسته به مقطع تحصیلی نیاز به سطح متفاوتی از زبان آلمانی دارید . امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در آلمان وجود دارد . اما رایگان نیست .

نکته قابل توجه این است که اگر شما پس از پایان تحصیل قصد ورود به پروسه کاری در کشور آلمان را دارید توصیه میکنیم حتما به زبان آلمانی تحصیل نمایید چرا که برای ورود به پروسه کار در این کشور تسلط به زبان المانی بسیار مهم و حیاتی بوده و شانس شما را برای ورود به پروسه کاری در شرکت ها و

کمپانی های معتبر به طرز قابل توجهی افزایش می دهد .

در ادامه در مورد شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی را  در آلمان بررسی خواهیم کرد .

تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان

با توجه به این که بر خلاف ایران دیپلم در آلمان 13 ساله است ، اگر پس از پایان سال دوازدهم تحصیل مستقیما برای ورود به مقطع لیسانس بخواهید اقدام کنید باید ابتدا وارد دوره کالج شوید .

شایان ذکر است که اکثر رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان المانی ارائه می شوند و به همین علت اگر به زبان المانی تحصیل نمایید شانس خیلی بالاتری برای اخذ پذیرش در رشته مورد نظر خواهید داشت .

دوره های کالج دوره هایی به طول 9 ماه هستند که برای آماده سازی فرد متقاضی برای ورود به دانشگاه برگزار می شوند . این دوره ها شامل دوره های M-course  برای رشته های گروه پزشکی ، T-course برای رشته های گروه مهندسی و ریاضی ، G-course  برای رشته های گروه هنر و انسانی

است . قبل و بعد از دوره کالج باید در آزمون شرکت کنید . آزمون قبل از کالج اکثرا از ریاضی و زبان آلمانی است که ازمون سختی نیست. استثناعا ازمون کالج فرانکفورت فقط از زبان المانی است .

در صورتی که شما قبولی در دانشگاه سراری در ایران را داشته باشید یا دارای مدرک حداقل کاردانی باشید نیازی به گذراندن دوره کالج ندارید .  طول دوره لیسانس در آلمان 6 الی 8 ترم تحصیلی است .

شرایط ورود به مقطع لیسانس در آلمان

برای ورود مستقیم به دوره لیسانس نیاز به مدرک  B2 زبان المانی یا آیلتس حداقل 6.5 و یا تافل معادل  دارید . در صورتی که نیاز به گذراندن دوره کالج داشته باشید میتوانید با ارائه مدرک B1  از کالج پذیرش گرفته وادامه دوره زبان برای رسیدن به سطح B2  را در کالج بگذرانید .

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

البته تعدادی از کالج های المان صرفا با مدرک B2  پذیرش می دهند من جمله کالج برلین ، مونیخ ، هایدلبرگ  حداقل معدل مورد نیاز برای ورود به رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی حداقل معدل 18 می باشد . برای ورود  به رشته های مهندسی و سایر رشته ها حداقل معدل 15 نیاز است.

مطالعه بیشتر در مورد رشته های پزشکی

شرایط سنی تحصیل در آلمان

حداکثر سن شما زمانی که با مدرک دیپلم برای این پروسه اقدام میکنید 21 سال است .

اگر مقطع تحصیلی قبلی شما لیسانس به بالا باشد تا سن 30 سال هم بسته به شرایطی امکان ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان را خواهید داشت .

برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی رزومه با کارشناسان ما تماس بگیرید .

کارشناسی ارشد در آلمان

کارشناسی ارشد در المان به دو زبان المانی و انگلیسی ارائه می شود . تقریبا 80 درصد رشته ها به زبان المانی ارائه می شود .  تحصیل به زبان آلمانی رایگان و به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه همراه است . ورود به مقطع ارشد نیازمند شرکت  در آزمون نیست . برای ورود به مقطع ارشد در المان نیازمند

داشتن مدرک B2 زبان آلمانی یا ایلتس حداقل 5/6 هستید و داشتن معدل حداقل 14 . دوره  کارشناسی ارشد در المان 1 تا 2 سال است .

دکتری در آلمان

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در آلمان باید با استاد راهنما در دانشگاه ها مکاتبه  نمایید که پروسه ای زمان بر است و نیاز به مکاتبات زیادی دارد . موفقیت شما در این زمینه منوط به داشتن سبقه آموزشی خوب ، از جمله معدل بالا , داشتن مقالات ISI متعدد ، پروپوزال قوی و سطح خوبی از زبان المانی یا

انگلیسی و ... است .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی

لیست مدارک تحصیل در آلمان با دیپلم نیز به صورت زیر است، در صورت داشتن هرگونه سوال بهتر است از بخش نظرات یا مشاوره تلفنی کمک بگیرید .

پاسپورت

نامه قبولی در دانشگاه سراسری ( در صورت وجود )

داشتن مدرک زبان المانی حداقل  B1 از گوته ، ایلتس حداقل 6 یا تافل معادل

مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم

مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی

انگیزه نامه

رزومه ( CV  )

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

پاسپورت

داشتن مدرک زبان المانی حداقل  B2 از گوته یا OSD  یا  OKF در شیرازیا  ایلتس حداقل 6/5 یا تافل معادل

مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم

مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی

داشتن مدرک زبان المانی حداقل  B1 از گوته ، ایلتس حداقل 6 یا تافل معادل

مدرک کارشناسی و ریز نمرات کارشناسی

انگیزه نامه

رزومه ( CV  )

توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی ( 2 عدد )

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

 1. ارائه اصل پاسپورت معتبر و دو عدد کپی
 2. اصل شناسنامه و 2 عدد کپی
 3. انگیزه نامه
 4. رزومه
 5. ارائه سابقه کار ( اختیاری )
 6. مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم
 7. مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 8. بسته به مقطع مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 9. گ.اهی تمکن مالی به مبلغ 10231 یورو
 10. نامه پذیرش از دانشگاه
 11. فرم درخواست ویزا

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@ 

چه دانشگاه هایی مورد تایید کشور آلمان هستند ؟

برای اینکه از تایید بودن مدرک دانشگاهی خود در آلمان مطلع شوید به سایت Anabin  مراجعه کنید . اگر رشته و دانشگاه شما با عنوان H+  ثبت شده یعنی مدرک شما مورد تایید است چه برای ورود به پروسه تحصیلی و چه کاری . اگر با H- ثبت شده یعنی مورد تایید نمی باشد . اگر با H+ / H-   ثبت شده

بود یعنی مدرک تحصیلی شما نیاز به بررسی بیشترو تایید  ZAB  دارد .

هزینه تحصیل در آلمان و هزینه زندگی در آلمان

تحصیل در دانشگاه های دولتی در آلمان در تمام مقاطع و رشته ها تقریبا رایگان است و البته به زبان المانی . اینکه گفته می شود تقریبا رایگان به این معناست که ترمی حدودا 200 – 300 یورو بابت هزینه ثبت نامپرداخت می کنید . تحصیل به زبان انگلیسی بسته به رشته و دانشگاه از سالی حداقل 500 یورو به

بالاست و در برخی رشته ها حتی به بالای 20 هزار یورو در سال می رسد .

هزینه زندگی در کشور المان برای زندگی ماهانه 600 تا 800 یورو بسته به سبک زندگی متغیر است . این مبلغ شامل هزینه های زیر است :

حداقل 200 یورو ازین مبلغ بابت هزینه اسکان شما خواهد بود که برای اسکان می توانید از خوابگاه های دانشجویی ، خانه های اشتراکی ، اجاره اتاق یا حتی اجاره تخت استفاده کنید تا هزینه های شما به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند .

ازین مبلغ حدودا 300 تا 400 یورو هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل و هزینه های زندگی شماست .

هزینه های بیمه ماهانه 35 تا 120 یورو . البته اگر سن سما زیر 30 سال باشد نصف هزینه بیمه شما توسط دولت آلمان پرداخت می شود . با دریافت بیمه می توانید از خدمات درمان رایگان بهره مند شوید و هزینه های شما به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می کند . چون هزینه های دران در آلمان بسیار بالاست !

اجازه کار در حین تحصیل در المان

دانشجویان درالمان به صورت هفته ای 24 ساعت می توانند کارهای پارت تایم انجام دهند . اکر دانشجوی رشته های مهندسی با توانایی مکالمه زبان المانی باشید می توانید در کمپانی های مختلف که با دانشگاه ها درارتباط هستند در سال اخر تحصیل مشغول به کار شوید . در غیر این صورت می توانید کارهای

خدماتی از جمله کار در رستوران ها ، پیک موتوری و .. انجام دهید . که ساعتی بین 10 – 12 یورو و حتی بیشتر می توانید حقوق دریافت کنید .

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی در کشور آلمان

می توان گفت که بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان مقطع دکتراست . مقاطع دیگر تحصیلی ، تنها می توانند از خدمات تحصیل رایگان بهره مند شوند چرا که بورسیه در این مقاطع به صورت رقابتی است و نیاز به سبقه اموزشی بسیار قوی دارد و شانس دریافت این نوع بورسیه برای دانشجویان بین المللی

بسیار اندک است .

ایا امکان دریافت ویزای همراه در آلمان وجود دارد ؟

بله . اما با فاصله زمانی حدودا 6 ماهه . و همراه اجازه تحصیل و کار را در آلمان دارد .

کلمات کلیدی : تحصیل رایگان ، هزینه زندگی آلمان ، دانشگاه آلمان ، پذیرش تحصیلی آلمان ، ویزای آلمان