برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

  •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
  •  info@ezamdaneshjo.ir

بورسیه و تحصیل پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در ایتالیا

بورسیه و تحصیل پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در ایتالیا

  •  ۷۷۶ بازدید  

در این مقاله شرایط تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی را بررسی می کنیم، شما عزیزان در می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال از بخش نظرات سوالات خود را مطرج کنید تا کارشناسان ما پاسخ شما را در اسرع وقت بدهند .

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

قطعا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته پزشکی کشور ایتالیا است . از ممهترین دلایل آن سطح علمی بالای دانشگاه ها ایتالیا و ارزان  بودن تحصیل است . و از همه مهمتر اعتبار بسیار بالای مدرک آن است . و همین امر موجب می شود پس از فارغ التحصیلی ، بدون نیاز به گذراندن دوره تکمیلی یا آزمون تعیین سطح در تمام کشورهای دنیا وارد پروسه کاری شوید .

برای ورود به  رشته پزشکی در کشور ایتالیا همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دگر باید در آزمون وردی دانشگاه شرکت نمایید .

این آزمون که در کشورهای مختلفی  از جمله خود ایتالیا برگزار می شود ، به نام رسمی آزمون IMAT  شناخته می شود . می توان گفت به صورت کلی سطح آزمون بالا نیست ، اما با توجه به رقابت بسیار بالا برای ورود به رشته های گروه پزشکی در این کشور رقابت میان متقاضیان زیاد است و قبولی در این آزمون مستلزم تلاش بسیار زیادی است و تعداد پذیرش برای دانشجویان خارج از اتحادیه در کل دانشگاه های ایتالیا ، حدودا 100 نفر است . در صورت قبولی در آزمون آیمت وارد دانشگاه های دولتی ایتالیا می شوید .

 

تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی

زبان تحصیل پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی در ایتالیا

تصیل پزشکی درکشور ایتالیا به دو زبان ارائه می شود . هم انگلیسی و هم ایتالیایی . که برای شما این امکان وجود دارد که خودتان زبان تحصیلتان را انتخاب کنید . در صورتی که فصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید ملزم به داشتن مدرک آیلتس حداقل 6 و در صورت انتخاب زبان ایتالیایی ، باید مدرک زبان ایتالیایی در سطح B1 را اخذ نمایید . توجه کنید که در صورت تمایل به زبان ایتالیایی برای ورود به رشته پزشکی و دندان پزشکی باید در آزمون آلفا تست شرکت نمایید که نسبت ب آزمون آیمت ساده تر است .

مفاد آزمون آیمت

آزمون آیمت از 60 سوال تستی با 5 گزینه تشکیل شده است  و زمان آزمون 100 دقیقه است. که در صورت درست بودن پاسخ تست ، 1.5 امتیاز مثبت و در صورت پاسخ اشتباه 4/0 امتیاز منفی برای دانشجو لحاظ می شود .

مفاد این آزمون ازین قرار است :

22 سوال سنجش اطلاعات عمومی متقاضی

18 سوال از درس زیست شناسی

12 سوال از درس شیمی

8 سوال از دروس ریاضی و فیزیک

 

زمان ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون آیمت

زمان ثبت نام ازمون در ماه جولای و زمان برگزاری آزمون یکبار در سال در ماه سپتامبر می باشد .

هزینه ثبت نام آزمون آیمت

120 یورو

محل برگزاری آزمون آیمت

این آزمون در 20 کشور دنیا برگزار می شود که لیست آن ها از این قرار است : ، امارات ، چین، فرانسه ، برزیل ، آلمان ، هند، ایتالیا ، لهستان، آرژانتین ، پرتغال ، قطر، قبرس ، عربستان ، انگلستان، اسپانیا ، امریکا ، یونان

تحصیل رایگان دندان پزشکی در ایتالیا

دندان پزشکی نیز در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود . اما توجه به این نکته ضروری است که برای تحصیل رشته دندان پزشکی به زبان ایتالیایی پوزیشن های بیشتری وجود دارد و به صورت کلی ساده تر است . دوره دندان پزشکی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارائه  می شود . پس از پایان دوره 4 ساله وارد دوره انترنی شده و سپس می توانند برای تحصیل تخصص های مختلف دندان پزشکی در ایتالیا اقدام نمایند .

 

تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا

دوره داروسازی در ایتالیا 5 ساله است و کارشناسی می باشد . امکان تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در کشور ایتالیا وجود دارد . برای ورود به رشته داروسازی هم باید در آزمون ورودی مخصوص این رشته شرکت نمایید . پس از اتمام تحصیل وارد دوره کارآموزی 6 ماهه شده و سپس می توانند وارد پروسه کاری در هرنقطه از اروپا شوند .

شرط معدل برای ورود به  رشته های گروه پزشکی

برای ورود به رشته های پزشکی متقاضی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل حداقل 14 ارائه دهد . می توان گفت مهم ترین ملاک برای قبولی در این رشته ها کسب نمره حد نصاب در آمون ورودی است .

 

با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما را به صورت تخصصی و رایگان برای تمامی کشورها بررسی نمایند.

 

شماره تماس تلفنی واتس آپ: 09906698897 

شماره تماس واتس آپی نمایندگی ایتالیا: 00393519657070

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

mohajeratpape@ 

دریافت بورسیه در حین تحصیل پزشکی

امکان دریافت بورسیه در حین تحصیل فقط برای مقاطع دکترا وجود دارد . اما خبر خوش اینکه دانشجویان نیازمند از کشورهای توسعه نیافته از جمله دانشجویان ایرانی ، می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کرده و سالانه مبلغی به میزان 5200 یورو کمک هزینه زندگی استفاده کنند که نیازی به باز پس دادن این پول پس از اتمام تحصیل نمی باشد .

شرط سنی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا

برای ورود به رشته پزشکی ایتالیا محدودیت سنی وجود ندارد . و این یکی از مهمترین مزیت های تحصیل در این کشور است .

گذراندن دوره آیمت در ایتالیا

دوره های آیمت در ایتالیا برگزار می شود اما برای ایرانیانی که قصد شرکت در این آزمون ها را دارند امکان دریافت ویزا وجود ندارد .

اما می توانند نمونه سوالات آیمت را از لینک زیر دانلود کرده و استفاده کنند . و در صورت تمایل جهت خرید منابع با کارشناسان ما تماس حاصل کنند .

تحصیل رشته های گروه پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی بدون مدرک زبان در ایتالیا

در صورتی برای تحصیل در ایتالیا از ارائه مدرک زبان معاف می شوید که یک دوره تحصیلی را به زبان ایتالیایی یا انگلیسی در مدرسه و یا دانشگاه  گذرانده اید . یا اینکه اثبات کنید زبان مادری شما یکی از این دوزبان است . در غیر این صورت جهت اخذ ویزا ارائه نمره زبان الزامی است .

اگر شما هم سوال دارید که گردش حساب برای ویزای تحصیلی ایتالیا چقدر باید باشد پیشنهاد می کنیم مقاله رادیو ادمیشن در این باره را بخوانید .

اسامی دانشگاه های معتبر پزشکی ایتالیا

University of Bari

University of Rome ‘Tor Vergata

University of Milan

University of Rome ‘La Sapienza

Second University of Naples

University of Pavia

University of Naples Federico II

Humanitas University

محمدرضا

وقت بخیر.. چجوری میتونم به بندو دانشگاه ها دسترسی پیدا کنم؟؟؟؟

ادمین

سوالتون و کامل بپرسید لطفا