برای مشاوره حضوری و رایگان با ما تماس بگیرید

 •  ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷ - ۰۹۹۰۶۶۹۸۸۹۷
 •  info@ezamdaneshjo.ir

تحصیل در ترکیه 2019 در رشته دندانپزشکی و شرایط پذیرش کارشناسی ارشد

راهنمای کامل تحصیل در ترکیه، شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در ترکیه

 •  ۲۵۱۵ بازدید  

اخذ پذیرش تحصیلی در ترکیه 2019

ترکیه یکی از پر طرفدارترین کشورها علی الخصوص ایرنیان ، برای ادامه تحصیل می باشد . از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی به نسبت کشورهای اروپایی و حتی امکان دریافت بورسیه تحصیلی ، اعتبار بالای دانشگاه های این کشور، فرهنگ نزدیک به ایران ، راحتی رفت و آمد به ایران در طول سال ، محیط بسیار شاد و زیبا می باشد .

ورود به تمام رشته ها و مقاطع در این کشور پس از شرکت در آزمون ورودی میسر است . که در این مقاله شرایط ورود به تمامی مقاطع بررسی خواهد شد .

مقطع لیسانس در ترکیه

برای ورود به مقطع لیسانس ، متقاضیان باید در یکی از آزمون های YOS  یا SAT  شرکت نمایند .آزمون یوس توسط دانشگاه های ترکیه به دوزبان ترکی و انگلیسی برگزار می شود . متقاضیان می توانند زبان تحصیل خود را به دلخواه انتخاب نمایند . مفاد این آزمون شامل دروس ریاضی ، هوش و هندسه است .

آزمون ست توسط دانشگاه های آمریکایی برگزار شده و شامل ریاضی و زبان انگلیسی می باشد . قابل ذکر است که متقاضیان قبل از شرکت در آزمون ها می توانند در دوره های آمادگی کالج به منظور آمادگی زبان و دروس مواد آزمون ، در ترکیه شرکت نمایند تا هر چه بهتر در این آزمون ها موفق شوند . و در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی با شهریه های بسیار مناسب مشغول به تحصیل شوند . بدیهی که به صورت کلی تحصیل به زبان ترکی به نسبت انگلیسی ارزان تر است .

زمان برگزاری آزمون های YOS  و SAT

آزمون یوس سالانه توسط هر دانشگاه از اواسط فروردین تا اواسط تیر برگزار می شود . آزمون ست هر دوماه یکبار برگزار می شود .

مطالعه بیشتر در مورد آزمون های  YOS  و  SAT

تحصیل پزشکی ، دندان پزشکی ترکیه

برای ورود به رشته پزشکی و دندان پزشکی نیز ، باید در یکی از آزمون های یوس یا ست شرکت نمایید . امکان تحصیل به هر دو زبان ترکی و انگلیسی در هر دو رشته وجود دارد . دوره تحصیل پزشکی در ترکیه سال و دندان پزشکی  سال می باشد . با توجه به این مساله که 7 دانشگاه ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند رقابت برای قبولی در این رشته ها بسیار زیاد بوده و نیازمند تلاش بسیاری است .

دانشگاه حاجت تپه

این دانشگاه زرگترین دانشگاه واز معتبرترین دانشگاه های ترکیه است و برترین دانشگاه در خاورمیانه است. دانشگاه حاجت تپه دانشگاه دولتی می باشد . با تنوع رشته ای بالا ازجمله رشته های گروه پزشکی . مهندسی ، هنر و گروه علوم انسانی می باشد .  زمان   ثبت نام برای آزمون یوس این دانشگاه ، اواسط اردیبهشت تا اواسط تیر است و آزمون این دانشگاه در مرداد ماه برگزار می شود .

شهریه رشته ها در دانشگاه حاجت تپه

پزشکی : 20 تا 30 هزار لیر در سال

دندانپزشکی : ۸۴0۰ لیر

داروسازی :۸۴0۰ لیر

تکنولوژی :4800 لیر

مهندسی : ۴80۰ لیر

مهندسی به انگلیسی : ۶000 لیر

معماری : ۴۸0۰ لیر

حقوق : 3000 لیر

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول نیز از جمله  دانشگاه های دولتی در ترکیه است . که دومین دانشگاه برتر ترکیه است .هزینه تحصیل در این دانشگاه سالانه بین 600 تا 1500 دلار در سال است .زمان ثبت نام برای آزمون یوس دانشگاه استانبول اواسط بهمن ماه تا اواخر اردیبهشت است و زمان برگزاری آزمون این دانشگاه خرداد ماه است .

دانشگاه اژه

ششمین دانشگاه معتبر ترکیه که دانشگاهی دولتی است . که تحصیل دراین دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد . هزینه تحصیل در این دانشگاه بین 300 تا 1200 دلار در سال می باشد .

زمان ثبت نام و آزمون دانشگاه اژه

ثبت نام از 20 اسفند تا 25 اردیبهشت

زمان برگزاری آزمون در 30 اردیبهشت

دانشگاه آتاتورک ترکیه 

دانشگاه آتاتورک از دانشگاه های دولتی ترکیه محسوب می شود. دارای رتبه ۱۴ در ترکیه می باشد .رشته های دانشگاه آتاتورک شامل داروسازی ، پزشكی، دندانپزشکی، ، مامایی، پرستاری ، تربیت بدنی ،کشاورزی، هنر و علوم ، اقتصاد و علوم اداری ، ، الهیات و… می باشد .

زمان ثبت نام و تاریخ آزمون دانشگاه آتاتورک

زمان ثبت نام: از 15 بهمن ماه تا اواسط فروردین ماه می باشد .

تاریخ برگزاری آزمون: ۲۶ فروردین می باشد .

دانشگاه کوچ

این دانشگاه که رتبه 16 را در ترکیه دارد دانشگاه خصوصی بوده و حداقل شهریه در این دانشگاه 25 هزار دلار در سال است . تحصیل در این دانشگاه به زبان  انگلیسی است .

دانشگاه یدی تپه

این دانشگاه نیز که دانشگاه خصوصی می باشد رتبه 40 را در ترکیه دارد . شهریه در این دانشگاه حداقل 25 هزار دلار در سال است .

شرط سنی برای تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در ترکیه هیچ گونه محدودیت سنی برای هیچ مقطعی وجود ندارد . ودلیل این مساله واضح است . زیرا برای تحصیل در ترکیه نیازی به دریافت ویزا وجود ندارد . همونطور که می دانید محدودیت سنی در واقع برای دریافت ویزا است .

شرط معدل برای تحصیل در ترکیه

به صورت کلی برای تحصیل در ترکیه شرط معدل وجود ندارد و ملاک پذیرش دانشجو برا اساس نمره آزمون می باشد . در صورتی که دو متقاضی در آزمون نمره مشابهی کسب نمایند اولویت با دانشجویی است که معدل بالاتر دارد .

تحصیل رایگان در ترکیه

در صورت کسب نمره خوب در آزمون ورودی دانشگاه ها و داشتن معدل بالای دیپلم ، دانشجویان امکان بهره مندی از تحصیل رایگان را دارند.

هزینه زندگی در ترکیه

واضح است که سبک زندگی افراد نقش بسزایی در هزینه های زندگی آن ها دارد . اما به صورت میانگین می توان گفت که هزینه های زندگی در ترکیه بسیار شبیه زندگی در شهر تهران می باشد . و حتی از نظرخرید پوشاک از تهران ارزان تر است .

کارشناسی ارشد در ترکیه

کارشناسی ارشد در ترکیه نیز به دو زبان ارائه می شود . هم انگلیسی و هم ترکی . برای ورود به مقطع ارشد در ترکیه نیز باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت نمایید . که شامل آزمون های GRE  و ACT و آزمون TOMER برای کسانی که قصد ادامه تحصیل به زبان ترکی را دارند،  می باشد . هم چنین برای ورود به این مقطع ارائه مدرک زبان ایلتس حداقل 5/6 یا تافل معادل نیز ضروری است . بدیهی است که تحصیل به زبان ترکی به مراتب به نسبت انگلیسی ارزان تر است .

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه

در لیست زیر تمام دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه را قرار داده ایم، اگر سوالی در مورد دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه داشته اید می توانید از طریق بخش نظرات با کارشناسان ما در میان بگذارید .

 • Bogazici University
 • Bilkent University
 • Istanbul University
 • Gazi Universitesi
 • Sabanci University
 • KOC University
 • Istanbul Technical  University
 • Hacettepe University
 • Middle East Technical University

ما تمام زوایای تحصیل در ترکیه ، شرایط تحصیل در ترکیه ، هزینه تحصیل در ترکیه 2018 در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را بررسی خواهیم کرد .

همچنین برای گرفتن تخصص دندانپزشكي در تركيه چه کارهایی لازم است و آزمون yos ترکیه چیست . اندیشه فردا از جمله موسسات اعزام دانشجو به ترکیه در تهران می باشد .

بهتر است برای دریافت مشاوره رایگان جهت شرایط پذیرش و بورسیه تحصیلی در ترکیه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

گروه تلگرامی پرسش و پاسخ مهاجرت تحصیلی- کاری 

برای عضویت در گروه کلیک کنید

در صورت بروز مشکل در عضو شدن از طریق آیدی تلگرامی  mohajeratpape@ در گروه عضو شوید

 

معرفی کشور ترکیه

کشور ترکیه کشوری اوراسیایی است که قسمت بزرگ این کشور در آسیا و قسمت کوچکی از آن نیز در اروپا قراردارد.

پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا و بزرگترین شهر آن استانبول است.. این کشور دارای نظام جمهوری پارلمانی است و دین رسمی آن اسلام است.

پرچم این کشور دارای پس زمینه قرمز رنگ است و یک ماه و ستاره سفید نیز در پس زمینه آن وجود دارد. از نظر تقسیمات جغرافیایی، این کشور در میان دو کشور اروپایی بلغارستان و یونان و شش کشور آسیایی ایران، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق و سوریه واقع شده است. پیش شماره این کشور 90+ و زبان رسمی آن ترکی می باشد.

 

مزایای تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه همسایه کشور ایران محسوب می شود لذا از این نظر دارای مزایای بسیاری برای ایرانیایی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند می باشد.

این کشور از نظر هزینه های زندگی حتی نسبت به کشور ایران جز کشورهایی با هزینه پایین زندگی محسوب می شود.

همچنین امکان رفت و آمد به این کشور برای ایرانیان بسیار راحت است زیرا علاوه بر این که از نظر مسافت جز کشورهای نزدیک به ایران محسوب می شود،  

سفر به این کشور نیازی به اخذ ویزا ندارد. علاوه بر این، این کشور از نظر فرهنگی نزدیک به ایران است و از این نظر می تواند بستر مناسبی را برای ایرانیان جهت تحصیل فراهم نماید.

زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های ترکیه زبان ترکی می باشد. اما در  برخی دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

 

هزینه تحصیل در ترکیه 2018

دانشگاه های کشور ترکیه به سه دسته دانشگاه دولتی و نیمه دولتی و دانشگاه خصوصی تقسیم می شوند.

بر این اساس، هزینه تحصیل نیز در دانشگاه های ترکیه بسته به نوع دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است.به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به شرح زیر می باشد.

 

موسسات اعزام دانشجو به ترکیه در تهران

 

هزینه و تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه 

 • الف) هزینه دوره کالج:4500 دلار
 • ب ) هزینه دوره تحصیل :در صورت قبولی در دانشگاه دولتی سالانه بین 1000 تا 2500 دلار.و درصورت قبولی در دانشگاه خصوصی بین 15 الی 20 هزار دلار

 

تحصیل در ترکیه کارشناسی

تحصیل در ترکیه مقطع  کارشناسی: 15 الی 50 میلیون تومان در سال

 

تحصیل در ترکیه کارشناسی ارشد

تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی ارشد: 30 الی 100 میلیون تومان در سال

 

تحصیل در ترکیه دکترا

تحصیل در ترکیه مقطع دکترا: 40 الی 100 میلیون تومان در سال

 

تحصیل در ترکیه 2019 در رشته دندانپزشکی و شرایط پذیرش کارشناسی ارشد

 

تحصیل در ترکیه دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه متقاضیان بسیار زیادی دارد.

چرا که از نظر مسافت نزدیک است و تحصیل در این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا می باشد و متقاضی با داشتن با هر کدام از مدارک رشته ریاضی تجربی و فنی حرفه ای می تواند

مشغول به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی کشور ترکیه شود.و نیز برای ورود به رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه محدودیت سنی وجود ندارد.متقاضیان می توانند

به زبان ترکی یا انگلیسی تحصیل کنند.


دوره پری مدیکال ترکیه

برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه نیاز است به مدت حدودا یکسال در این کشور دوره پری مدیکال بگذرانید.

گذراندن این دوره اختیاری است اما تجربه نشان می دهد کسانی می توانند در آزمون های ورودی این کشور موفق شوند که این دوره را بگذرانند.


آزمون YOS و ترکیه SAT

ورود به رشته پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه مستلزم شرکت در آزمون ترکیه YOS یا SAT می باشد.

آزمون yos ترکیه توسط هر دانشگاه به طور جداگانه برگزار می شود و ثبت نام آن در ماه فرودین است و به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد.
آزمون ترکیه SAT توسط دانشگاه های آمریکایی برگزار می شود و زمان برگزاری آن به صورت دو ماه یکبار است.

مواد امتحانی آزمون شامل دروس ریاضی هندسه هوش و زبان است.شروع ترم تحصیلی در دوماه اکتبر و ژانویه است.

 

تحصیل در ترکیه 2019 در رشته دندانپزشکی و شرایط پذیرش کارشناسی ارشد موسسات اعزام دانشجو به ترکیه در تهران


مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی

برای ورود به دوره کالج نیاز به ارائه مدرک زبان نیست.در صورت قبولی در آزمون ارائه نمره ایلتس 6.5

 

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی در ترکیه

برای متقاضیان پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته های مقطع کارشناسی

 • پاسپورت
 • مدرک زبان(آیتلس یا تافل): (در صورت وجود)
 • ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهی پایان تحصیلات آن ها

 

برای متقاضیان دوره کارشناسی ارشد

 

برای متقاضیان دوره دکترا

 • ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و لیسانس و کارشناسی ارشد به همراه گواهی پایان تحصیلات آن ها
 • رزومه(سی وی)
 • دو عدد توصیه نامه
 • انگیزه نامه +پروپوزال


 

دانشگاه های مورد تایید ترکیه

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به شرح زیر است

 

 1. Bilkent University
 2. Bogazici University
 3. Hacettepe University
 4. Istanbul University
 5. Gazi Universitesi
 6. Sabanci University
 7. KOC University
 8. Istanbul Technical University
 9. Middle East Technical University
 10. Dokuz Eylul Universitesi
 11. Ege Universitesi
 12. Karadeniz University of Technology
 13. Marmara Universitesi
 14. Cukurova Universitesi
 15. Anadolu University
 16. Ataturk University
 17. Ankara University
  Mimar Sinan University
 18. Yildiz Technical University
 19.  

 

دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت است به شرح زیر می باشد .

 

 1. Koc University
 2. Hacettepe University
 3. Istanbul University
 4. Ankara University
 5. Ege University
 6. Ataturk University
 7.  

که در میان این دانشگاه ها ، دانشگاه های آنکارا ، آتاتورک و استابول دانشگاه دولتی هستند  مابقی دانشگاه خصوصی .

فرهاد عابد

سلام من اردبیلی هستم زبان رو فکر کنم یه دوره برم کلاس خوب یاد بگیرم ولی نمیدونم میتونم برم دانشگاه دندان پزشکی که مورد تایید ایران هست یا نه اگه میشه با شماره من تماس بگیرید ۰۹۳۶۸۲۶۴۱۶۵

زهرا قنبری

سلام من مدرک کارشناسی زیست از دانشگاه اردبیل رو دارم .حالا میتونم در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در ترکیه تحصیل کنم ؟با توجه به این ک من دوره لیسانس رو در دانشگاه سراسری گذروندم و 23 ساله هستم .من کاملا مسلط به زبان استانبولی هستم و از این نظر نگرانی ندارم .لطفا جواب من رو بدین

ادمین

بله که میتوانید کافی است به صورت حضوری یا تلفنی مراجعه بفرمایید.